
maandag 6 juni, 2011
Vandaag hebben medewerkers van DierenPark Amersfoort twee vale gieren uit het DierenPark naar Schiphol gebracht. Deze gieren gaan op reis naar Bulgarije, waar ze vervolgens vrij gelaten worden in het wild. Dit is onderdeel van een project om de vale gieren populatie in de Balkan weer te herstellen. Het DierenPark Amersfoort Wildlife Fund financiert de kosten van het transport naar Bulgarije.
Terug naar het wild
Vale gieren komen van origine voor in de Balkan regio, maar komen tegenwoordig op meerdere plekken in Europa voor zoals Spanje. De populatie is in de Balkan uitgestorven in 1970. Om de populatie daar weer te herstellen, ondersteunt en financiert het DierenPark Amersfoort Wildlife Fund deze herintroductie door het sturen van twee vale gieren naar Bulgarije. Deze gieren zijn geboren in DierenPark Amersfoort. In de komende vijf jaar verwacht de Vultures Conservation Foundation, die het project vanuit Bulgarije leidt, honderd gieren uit te zetten. Na hun herintroductie worden de vogels gevolgd en worden er zonodig aanvullende beschermingsmaatregelen getroffen
Gieren DierenPark Amersfoort.
De gieren die leven in DierenPark Amersfoort zijn verkeersslachtoffers uit een opvangcentrum in Spanje. Al een aantal jaren zijn er succesvol jongen grootgebracht in het DierenPark die nu kunnen worden uitgezet. Ook in de komende jaren zullen de jonge vogels aan dit project worden geschonken.
Wildlife Fund lanceert nieuwe site
Deze twee gieren in het wild de lucht in laten gaan, is tevens het startsein om de nieuwe site van het DierenPark Amersfoort Wildlife Fund de lucht in te laten gaan. Hier is van alles te lezen over dit fonds, de projecten die lopen, mogelijkheden voor ondersteuning en nog veel meer: www.wildlifefund.nl.
De gieren zijn in goede gezondheid aankomen, meer informatie omtrent de Vulture foundation kunt u hier lezen.
16-05-2012 14:53
Spannend! We zijn druk bezig met de voorbereidingen van de DinoDagen in juni. Waarschijnlijk komt er een grootse, wervelende act!
16-05-2012 09:08
@PieterHens Veel plezier!
Nieuws
Webcam in het Rijk der Reuzen
Column Marjo Hoedemaker
Dertigduizend nieuwe bewoners
Blog
Bijzondere vondst
Jaarkalender
Bekijk hier de jaarkalender
Wij zijn elke dag open!
Van 25 maart t/m 28 oktober
09.00 - 18.00 uur
De rest van het jaar:
10.00 - 17.00 uur
| Tot en met 2 jaar | Gratis |
| 3 t/m 12 jaar | € 15,75 |
| 13 t/m 64 jaar | € 18,75 |
| 65+ | € 16,75 |
Barchman Wuytierslaan 224
3819 AC Amersfoort
T 033-4227100
E info@dierenparkamersfoort.nl
C Reactieformulier
G Gastenboek
Wil je elke maand het laatste nieuws ontvangen uit DierenPark Amersfoort? Meld je dan hier aan.
Aanmelden >