Vierde elandantilope geborenRSS

donderdag 5 mei, 2011

Op deze zonnige bevrijdingsdag is er om 14.15 uur, onder toeziend oog van het publiek, een elandantilope geboren in de Savanne. De moeder ging zo liggen dat de gasten deze bevalling zeer goed en van dichtbij konden zien. Dit jong is het vierde jong bij de elandantilopen in het DierenPark. De groep is nu qua jongen helemaal compleet. Het geslacht is nog niet bekend.

Moeder en jong maken het goed. Het jong heeft net haar eerste stapjes genomen en heeft al kennis gemaakt met haar andere familieleden.

Elandantilopen
Het aantal wilde elandantilopen is zorgwekkend laag. Door de jacht op hun vlees en het verdwijnen van hun leefgebied vind je elandantilopen tegenwoordig bijna alleen nog maar in nationale parken. Gelukkig planten ze zich in dierentuinen goed voort.

Voortplanting
Na een draagtijd van negen maanden wordt er één jong geboren. Het kalf weegt 23 tot 36 kilo. Hij wordt de eerste vier weken nog in het struikgewas gevoerd door zijn moeder. Daarna gaat het voorzichtig aan meelopen met de kudde.

Leefgebied
De elandantilope leeft in open gebieden zoals hafwoestijnen en steppeachtig bergland. Maar zijn voorkeur gaat uit naar grasland dat met bomen en struiken is begroeid en savannen met genoeg beschutting.

Zie hier het filmpje.

twitter

Laatste tweets

16-05-2012 14:53

Spannend! We zijn druk bezig met de voorbereidingen van de DinoDagen in juni. Waarschijnlijk komt er een grootse, wervelende act!

16-05-2012 09:08

@PieterHens Veel plezier!

Headlines

Nieuws
Webcam in het Rijk der Reuzen

Column Marjo Hoedemaker
Dertigduizend nieuwe bewoners

Blog
Bijzondere vondst

Jaarkalender
Bekijk hier de jaarkalender

Openingstijden

Wij zijn elke dag open!

Van 25 maart t/m 28 oktober
09.00 - 18.00 uur

De rest van het jaar:
10.00 - 17.00 uur

Entreeprijzen

Tot en met 2 jaar Gratis
3 t/m 12 jaar € 15,75
13 t/m 64 jaar € 18,75
65+ € 16,75
Koop je tickets online!

Contact

Barchman Wuytierslaan 224
3819 AC Amersfoort
T 033-4227100
E info@dierenparkamersfoort.nl
C Reactieformulier
G Gastenboek

E-mail nieuwsbrief

Wil je elke maand het laatste nieuws ontvangen uit DierenPark Amersfoort? Meld je dan hier aan.
Aanmelden >

Rss Feed Dierennieuws Rss Feed Persnieuws