
donderdag 1 juli, 2010
De afgelopen week was een week van politiek. Zo nam de Amersfoortse Burgemeester van Vliet afscheid; een schitterende dame die zowel in tijden van verdriet als vreugde met ons meeleefde. Zoals drie jaar geleden toen het mis ging met ons olifantje. Ze kwam persoonlijk haar medeleven betuigen. Eind vorig jaar kwam ze direct een hele grote slabber breng met de geboorte van olifantje Kina.
Ook lees ik over politieke beslissingen in het buitenland. Zo is er een bericht waar ik echt witheet van wordt; ze willen een snelweg maken dwars door de Serengeti in Oost Afrika. Dit is één van de mooiste en weinige plaatsen ter wereld waar de dierenwereld ongestoord het trekseizoen op natuurlijke wijze kan uitvoeren.
De Serengeti is een nationaal park waarvan in de jaren 50 de grenzen zijn vastgesteld. Dit is gelukt door een jaar lang de gnoes en zebra’s te volgen vanuit de lucht. Dit is gedaan door de beroemde directeur van een Frankfurtse dierentuin. Hij heeft het park zo kunnen afbakenen, dat het uiteindelijk zelfs een park werd met grenzen door verschillende landen.
Voor die tijd was dit een zeer vooruitziende blik waardoor het mens en dier conflict niet zou ontstaan in dat gedeelte van Oost Afrika. Waar het vinden van de balans tussen mens en dier op veel plekken in de wereld een groot probleem is, en waar men veel geld spendeert op het op te lossen, in de Serengeti lukte het om een balans te vinden. Ergens anders werd vaak niet het gewenste resultaat behaald.
De snelweg levert naar mijn idee een onherstelbare schade aan het ecosysteem. Ook hier in Nederland zijn er bewijzen van het zowel juiste als onjuiste ingrijpen van de mens bij natuurprojecten. Alleen openbaart het zich pas na 25 jaar of een project succesvol is ja of nee. De Serengeti is een voorbeeld zoals het moet, laten we dan in godsnaam niet weer opnieuw het wiel gaan uitvinden. Wees zuinig op datgene dat onvervangbaar is.
09-02-2012 15:18
De nieuwe column van Marjo Hoedemaker staat online 'Afrikaans schouwspel': http://t.co/bjRWpTpF #column
09-02-2012 10:02
@jwscripts Leuk! Alle info kan je hier vinden: http://t.co/KidUgf9U
Nieuws
Winterse taferelen
Column Marjo Hoedemaker
Afrikaans schouwspel
Jellow
Voorleesmiddag
Jaarkalender
Bekijk hier de jaarkalender
Wij zijn elke dag open!
Van 27 maart t/m 30 oktober
09.00 - 18.00 uur
De rest van het jaar:
10.00 - 17.00 uur
| Tot en met 2 jaar | Gratis |
| 3 t/m 12 jaar | € 15,75 |
| 13 t/m 64 jaar | € 18,75 |
| 65+ | € 16,75 |
Barchman Wuytierslaan 224
3819 AC Amersfoort
T 033-4227100
E info@dierenparkamersfoort.nl
C Reactieformulier
G Gastenboek
Wil je elke maand het laatste nieuws ontvangen uit DierenPark Amersfoort? Meld je dan hier aan.
Aanmelden >